Przejdź do treści

Nietrzeźwy kierował hulajnogą elektryczną

Informacje, 16 maja 2023 10:10

Andrychowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 20-latka, który w stanie nietrzeźwości poruszał się po jezdni hulajnogą elektryczną. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

13 maja br., policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Andrychowie, przemieszczając się ulicami miasta, zauważyli na ulicy Legionów kierującego hulajnogą elektryczną, którego styl jazdy wskazywał, że może on być pod działaniem alkoholu. Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli drogowej przypuszczenia mundurowych się potwierdziły. 20-letni mieszkaniec gminy Wieprz miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi wysokości nakładanej grzywny w drodze mandatu karnego ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2500 złotych.
Ponownie apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

KPP w Wadowicach (fot. archiwum)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content