Przejdź do treści

Nietrzeźwy 18-latek bez prawa jazdy doprowadził do kolizji drogowej

Informacje, 19 września 2023 11:30

W nocy z soboty na niedzielę (16/17.09.2023), tuż po godzinie 23.00, operator numeru alarmowego 112, otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Jagiellońskiej w Chełmku.

Na miejsce pojechał jeden z patroli. Mundurowi przejęli nietrzeźwego 18-letniego mieszkańca Chełmka. Z relacji zgłaszających wynikało, że przebywali oni na terenie jednej z posesji, gdy usłyszeli huk dobiegający od strony ulicy. Kiedy wybiegli przed posesję zauważyli, że stojący przy ogrodzeniu volkswagen został uszkodzony przez inny samochód, którego kierowca odjeżdża z miejsca zdarzenia. Natychmiast zaczęli ścigać peugeota. Ujęli kierowcę na ulicy Batorego.

Policjanci ustalili, że sprawca kolizji nie miał uprawnień do kierowania, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu. Nastolatek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content