Przejdź do treści

Nietrzeźwi rodzice wpadli na stacji paliw

Informacje, 12 sierpnia 2022 10:36

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali małżeństwo z powiatu nowotomyskiego. Oboje znajdując się pod wpływem alkoholu podróżowali samochodem razem ze swoim 9-letnim synem.

potrącenie policjanta Kęty

W środę (10.08.2022) tuż po godzinie 18 pracownicy stacji paliw w Przeciszowie powiadomili operatora numeru alarmowego 112 o nietrzeźwej parze, która przyjechała samochodem marki Mitshubishi na stację paliw kupić alkohol. Obsługa stacji widząc, że osoby są nietrzeźwe odmówiła im sprzedaży.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że razem z małżeństwem podróżował ich 9-letni syn. Badanie stanu trzeźwości 50-letniej matki dziecka wykazało 2,9 promila alkoholu, natomiast badanie stanu trzeźwości 50-letniego ojca wykazało 3,1 promila alkoholu. Dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny natomiast jego rodzice zostali zatrzymani.

W czwartek (11.08.2022) po południu kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego nad którym miała obowiązek opieki. Z kolei mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego, a także kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Duże podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo należą się pracownikom stacji paliw, którzy działając na podstawie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi odmówili sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym.

Ponadto widząc, że klienci dopuścili się przestępstwa drogowego oraz przestępstwa przeciwko opiece, powiadomili Policję. Pokazali oni, że nie zysk, a bezpieczeństwo jest dla nich ważniejsze. O takie postępowanie apelujemy do wszystkich pracowników stacji paliw oraz sklepów, w których prowadzona jest sprzedaż alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content