Przejdź do treści
Reklama

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Informacje, 29 listopada 2021 12:22

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 52–letniego mieszkańca Osieka, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Z kolei dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Przeciszowa, który wsiadł na motorower mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

W ubiegłą środę (24.11.2021) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek. Tuż przed godziną 14 na ulicy Głównej dostrzegli renault, które nie trzymało prostego toru jazdy. W związku z powyższym funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej.

Podczas czynności potwierdziło się spostrzeżenie policjantów. Badanie stanu trzeźwości 52 – letniego kierowcy wykazało 1,9 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i kara grzywny.

28 listopada tuż po godzinie 17.00 podczas obchodu rejonu służbowego na ulicy Podlesie w Przeciszowie policjanci zauważyli jadącego slalomem motorowerzystę. W związku z powyższym dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas czynności dzielnicowi potwierdzili, że przyczyną z powodu której 37 – letni kierowca skutera nie trzymał prostego toru jazdy był alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content