Przejdź do treści

Nietrzeźwa zatrzymana

Informacje, 13 września 2022 09:09

30-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego jechała slalomem mając w organizmie 2 promile alkoholu.

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Po raz kolejny przypominamy, że wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Kilka dni temu tuż po godzinie 3.00 w nocy policjanci z żywieckiej drogówki na ulicy Kopernika w Żywcu zauważyli opla, którego tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Gdy policjanci zatrzymali samochód ustalili, że za kierownicą siedziała 30-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy. Dodatkowo za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP w Żywcu

Podziel się
Skip to content