Przejdź do treści

Nietrzeźwa spowodowała kolizję drogową

Informacje, 30 sierpnia 2023 18:36

Nawet 2 lata w więzieniu może spędzić 28-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu spowodowała kolizję drogową. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i uwagę za kierownicą i przypominamy, że każda, nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na zagrożenie w ruchu drogowym.

Badanie stanu trzeźwości

Wczoraj przed 6.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że w Żywcu na ulicy Ślemieńskiej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynikało z ich ustaleń, kierująca skodą 28-latka nie zachowała należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechała na tył audi, który siłą odrzutu uderzył w stojący przed nim hyundai. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że 28-latka ma w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji drogowej otrzymała mandat karny. Odpowie również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara nawet 2 lat więzienia. 

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do zdarzeń, które zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego. 

Źródło: KPP w Żywcu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content