Przejdź do treści

Nietrzeźwa matka wpadła podczas zdarzenia drogowego

Informacje, 27 czerwca 2023 11:05

Policjanci z Komisariatu Policji Kętach wszczęli postępowanie wobec 39-letniej mieszkanki Kęt. Kobieta mając w organizmie 0,8 promila alkoholu na motorowerze przewoziła swoje czteroletnie dziecko. Przestępstwa wyszły na jaw w chwili, gdy doszło do zdarzenia drogowego.

Wczoraj (26.06.2023) o godzinie 8 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Spacerowej gdzie doszło do zderzenia jadących w tym samym kierunku: samochodu osobowego marki Fiat, którym kierowała 55-letnia mieszkanka powiatu bielskiego oraz skutera, którym kierowała 39-letnia mieszkanka Kęt. Do szpitala na obserwację został przewieziony czteroletni pasażer motoroweru, który w wyniku upadku na jezdnie doznał stłuczeń.

Badanie stanu trzeźwości uczestniczek zdarzenia wykazało, że kierująca skuterem miała w organizmie 0,8 promila alkoholu, natomiast kierująca fiatem była trzeźwa.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego zostaną ustalone w trakcie prowadzonego postępowania. Natomiast dwa odrębne postępowania będą się toczyły wobec 39-letniej matki chłopca w związku z faktem, iż kierowała skuterem w stanie nietrzeźwości, a także naraziła swoje dziecko na utratę, życia lub zdrowia. Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.  Natomiast za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia małoletniego grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content