Przejdź do treści

Nietrzeźwa matka stała z dzieckiem w rejonie przejazdu kolejowego

Informacje, 30 października 2023 10:29

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 36-letnią obywatelkę Ukrainy. Kobieta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu stała w rejonie przejazdu kolejowego wraz ze swoim 6-letnim synem. Zareagował jeden z kierowców.

Do zdarzenia doszło wczoraj (29.10.2023) w Chełmku na ulicy Piastowskiej. O godzinie 17.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców, dotyczące zataczającej się kobiety znajdującej się w rejonie przejazdu kolejowego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że obok nietrzeźwej stoi mały chłopiec. We wskazane miejsce niezwłocznie udał się jeden z patroli. Policjanci podziękowali zgłaszającemu za prawidłową reakcję oraz opiekę nad dzieckiem.

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że nietrzeźwa kobieta to 36-letnia obywatelka Ukrainy i ma pod opieką swojego 6-letniego syna. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2,4 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana, natomiast małoletni trafił pod opiekę rodziny.

Wobec 36-latki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo dziecka nad którym miała obowiązek opieki. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Na duże podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje pan Mateusz. Mężczyzna widząc małe dziecko pod opieką nietrzeźwej osoby natychmiast powiadomił służby dzwoniąc na numer alarmowy 112. Dzięki temu fakt zaniedbania w sprawowaniu opieki został ujawniony, a dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę rodziny.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content