Przejdź do treści
Reklama

Nietrzeźwa kierująca spowodowała kolizję

Informacje, 04 sierpnia 2022 12:08

Mieszkanka gminy Andrychów, mając w organizmie 2,8 promila alkoholu, wsiadła za kierownicę swojego samochodu i doprowadziła do zdarzenia drogowego. Teraz grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę (3 sierpnia br.) dyżurny andrychowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Krakowskiej w Andrychowie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca nissanem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją fiata i najechała na jego tył. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że siedząca za kierownicą nissana – 28-letnia mieszkanka gminy Andrychów, nie tylko popełniła wykroczenie, ale wsiadła za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.

KPP w Wadowicach

Podziel się
Skip to content