Przejdź do treści

Niebezpieczne zdarzenia drogowe

Informacje, 19 lipca 2017 11:12

​Wczoraj (18.07) doszło do kilku wypadków drogowych. W Choczni kobieta wjechała do rowu, w Inwałdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. W Andrychowie doszło także do dwóch potrąceń pieszych.

Podziel się

Pomimo ładnej pogody i sprzyjających warunków dla kierowców, na drodze krajowej nr 52 pomiędzy Wadowicami a Andrychowem doszło do dwóch groźnych zdarzeń. Około godziny 9.30 w Choczni kierująca samochodem osobowym kobieta chcąc uniknąć zderzenia z pasażerskim busem, którego kierowca najprawdopodobniej wysadzał pasażerów w niedozwolonym miejscu, wjechała do rowu. Na miejscu interweniowali strażacy z JRG Wadowice i policja. Na szczęście nikomu się nie stało.

Po godzinie 16.00 w Inwałdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Interweniowali strażacy z JRG Andrychów, druhowie z OSP Inwałd i policja. Jedna osoba został poszkodowana. Pomocy udzielił jej Zespół Ratownictwa Medycznego. Została ona przetransportowana do wadowickiego szpitala. Przez kilkadziesiąt minut ruch pojazdów w tym miejscu odbywał się wahadłowo, przez co tworzyły się korki.

Wieczorem w Andrychowie na ul. Krakowskiej w okolicach dworca autobusowego doszło do potrącenia pieszej. Obrażenia poszkodowanej były na tyle poważne, że na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował ją do szpitala.

Interwencji zespołu ratownictwa medycznego i pomocy szpitalnej wymagała też potrącona rowerzystka. Do zdarzenia doszło około godz. 20.30 także na ul. Krakowskiej, tym razem w okolicach poczty.

Policja apeluje o ostrożność.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content