Przejdź do treści

Nie było Victorii Halniaka

Sport, 14 października 2023 21:22

Powiedzenie mówi, że chcieć to móc. Niestety dziś po południu dla piłkarzy Halniaka Targanice nie okazało się ono prawdziwe. W meczu 11. kolejki klasy okręgowej bardzo chcieli pokonać Victorię 1918 Jaworzno, ale zabrakło im argumentów.

Do przerwy wyżej notowani goście trafili tylko raz, ale krótko po zmianie stron jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. Wydawało się, że jest po zawodach. Jednak już trzy minuty później fenomenalnym podaniem popisał się Łukasz Kantyka i Andrzej Górski znakomicie strącił piłkę głową.

Od tego momentu to gospodarze zaczęli prowadzić grę, szukając kolejnych okazji bramkowych. Niestety, w niegroźnej sytuacji Sebastian Marczak dotknął ręką piłkę w polu karnym i jaworznianie ponownie odskoczyli na trzy bramki.

Targaniczanie nie zwiesili tym razem głów i byli bliscy powodzenia. W 70 min. sytuację sam na sam wykorzystał Radosław Magiera, a dziesięć minut później w pole karne wpadł Grzegorz Kubik. Jego uderzenie odbił jeszcze bramkarz, lecz składającego się do dobitki Radosława Magierę faulem powstrzymał jeden z obrońców. Rzut karny na bramkę zamienił Michał Studnicki.

W końcówce spotkania Pularysy dążyły do remisu, ale jednocześnie narażały się na kontry. I w 93 min. goście ich skarcili, a jednocześnie pozbawili złudzeń na wywalczenie choćby punktu.

W tabeli prowadzi Brzezina Osiek (25 punktów), wyprzedzając Nadwiślanina Gromiec (24) i Victorię 1918 Jaworzno (23). Dwunasty Halniak Targanice zgromadził 11 punktów.

Halniak Targanice – Victoria 1918 Jaworzno 3:5 (0:1)

woc Fot. Wojciech Ciomborowski

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content