Przejdź do treści

Nie bądźmy obojętni

Informacje, 28 listopada 2017 12:33

​Małopolska Policja apeluje: W związku ze znacznymi spadkami temperatur w okresie jesienno-zimowym zwróćmy szczególną uwagę na problemy osób bezdomnych.

Podziel się

Wielkimi krokami zbliża się zima, a co za tym idzie temperatura na zewnątrz drastycznie spada. W tym okresie policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, są to zazwyczaj ogródki działkowe, opuszczone budynki mieszkalne, dworce, kanały ciepłownicze czy klatki schodowe. Policjanci udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.  

Zagrożenie dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających na wolnym powietrzu, które należą do grupy największego ryzyka. Funkcjonariusze po napotkaniu takich osób doprowadzają je do miejsca zamieszkania lub do wytrzeźwienia.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie.

Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content