Przejdź do treści

NATURALNIE. 104 Spotkanie przy armacie z Barbarą Sadurską

Kultura, 24 maja 2022 17:20

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach i Małopolski Instytut Kultury zapraszają na 104 Spotkanie przy Armacie już 31 maja 2022 roku o godz. 18.00 do Muzeum w Kętach. Gościem cyklu będzie pisarka Barbara Sadurska, autorka książki Naturalnie, która towarzyszy XXIV Małopolskim Dniom Dziedzictwa, a które w pierwszy weekend czerwca odbędą się w Kętach.

Tuż przed Dniami Dziedzictwa, będzie można wziąć udział w spotkaniu z Barbarą Sadurską, zeszło- i tegoroczną autorką zajmujących opowieści z zabytkami w tle. Wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć o jej warsztacie pracy, podróżach po Małopolsce, poznawanych w ich trakcie ludziach i zabytkach, zapraszamy. Jedno z miejsc prezentowanych w tym roku podczas naszego wydarzenia to bowiem siedemnastowieczny klasztor Franciszkanów Reformatów w Kętach. W ramach wtorkowego, muzealnego cyklu spotkań Przy armacie (na szczęście zabytkowej!), będzie okazja do porozmawiania o dziejach klasztoru, a także o samych Kętach – urokliwym miasteczku ze średniowiecznym rodowodem. Naturalnie będzie też o walorach przyrodniczych tego regionu. Zapraszamy!

Spotkanie poprowadzą Małgorzata Hordyniec i Joanna Partnerem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach.

Barbara Sadurska, absolwentka polonistyki i prawa. Specjalistka od prawa autorskiego. W 2019 roku zadebiutowała docenionym przez czytelników i gremia literackie tomem opowiadań Mapa, za który odebrała kilka nagród, w tym nagrodę im. Witolda Gombrowicza. W 2021 roku napisała zbiór opowiadań W ruchu, który towarzyszył Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego. Od lat mieszka w krakowskim Podgórzu.

Sala wystaw czasowych Muzeum w Kętach (Rynek 16, I p.)

Organizatorzy: Małopolski Instytut Kultury, Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach

Partner: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach

Wstęp wolny

Małopolskie Dni Dziedzictwa – 4-5 czerwca 2022 r. (szczegóły wkrótce)

Źródło: Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach

Podziel się
Skip to content