Przejdź do treści

„Nasze” futbolistki w zespole Mistrza Polski LZS

Sport, 03 sierpnia 2023 10:59

W Zamościu odbyły się finały turnieju „Piłkarska kadra czeka” w kategorii U-15. Były to Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych. Zwyciężył zespół AKF Wisła Brzeźnica. Co to ma wspólnego z gminą Andrychów? Okazuje się, że sporo...

W mistrzowskiej drużynie wystąpiły cztery dziewczyny z andrychowskiej gminy, a konkretnie z Sułkowic-Łęgu i Zagórnika. To bramkarka Maja Becker, grające na obronie Judyta Mizera i Maria Płonka oraz pomocniczka Milena Koczur. To nie pierwsze laury młodych futbolistek, które były już wicemistrzyniami Polski i mistrzyniami województwa małopolskiego.

Zwycięską drużynę tworzyły: Maja Becker, Nikola Drabczyk, Martyna Górecka, Natalia Kazana, Milena Koczur, Alicja Kołodziejska, Gabriela Łakoma, Emilia Marszałek, Judyta Mizera, Karolina Nowak, Klaudia Nowak, Maria Płonka, Lena Romanowska, Dominika Skibińska, Wiktoria Skorupa, Natalia Skrok i Sonia Żurek.

Jak dowiedzieliśmy się od rodziców piłkarek, mistrzowski tytuł był swoistym pożegnaniem z klubem z Brzeźnicy. Marysia, Maja i Milena zdecydowały o pójściu do szkoły klubu Rekord Bielsko-Biała. O dalszych swoich losach nie podjęła jeszcze decyzji Judyta.

Przypomnijmy, iż cała czwórka utalentowanych futbolistek była bohaterkami obszernej publikacji w „Nowinach Andrychowskich” (wyd. XI 2022 roku).

jd Fot. Organizatorzy mistrzostw i archiwum „Nowin Andrychowskich”

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content