Przejdź do treści

Namiot na Placu

Kultura, 08 lipca 2015 12:55

​Już jutro (czwartek 9 lipca) na Placu Mickiewicza odbędzie się spektakl Król Ubu w reżyserii Jana Klaty. Dziś, w środę 8 lipca w centrum Andrychowa stanął ogromny namiot, pod którym odbędzie się całe wydarzenie.

Podziel się

9.07 (czwartek) godz. 19.00 – Plac Mickiewicza.
Król Ubu – Ubu Tour
UBU TOUR to program Narodowego Starego Teatru w Krakowie, który w roku jubileuszy 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce postanowił wzorem teatrów wędrujących ruszyć ze swojej siedziby ze spektaklem KRÓL UBU i zagrać go w namiocie poza Krakowem.
Przyświeca nam myśl, żeby teatr narodowy wyszedł poza swoje macierzyste sceny i zbliżył się do ideału bycia i grania wszędzie.
Spektakl KRÓL UBU Alfreda Jarry w reżyserii Jana Klaty – dyrektora Narodowego Starego Teatru – ze Zbigniewem W. Kaletą i Pauliną Puślednik w rolach Ubu i Ubicy w znakomity sposób wpisuje się w nowatorską formę dramatu a poprzez zastosowanie niezwykle brawurowej formuły przenosi treść tekstu w przestrzeń poważnej i wielowątkowej debaty o polskiej transformacji po roku 1989. KRÓL UBU Jana Klaty jest ostrą diagnozą polskich zmian i narodowych charakterów. To spektakl, który jest lustrem stawianym każdemu z nas. Warto w niego popatrzeć.

Szczegóły wydarzeń teatralnych tutaj.

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content