Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Nakręćmy się na pomaganie!

Informacje, 27 października 2020 10:22

Tak brzmi hasło kolejnej akcji andrychowskiego MOSKiTu. - Zastanawiasz się co zrobić z plastikowymi nakrętkami? Przyjdź i pomóż zapełnić Kosz Serce, który znajduje się przy Basenie Krytym w Andrychowie - zachęcają organizatorzy akcji. - Wspierajmy ekologię, świadomą segregację śmieci, recykling i jednocześnie pomagajmy potrzebującym z Fundacji ''Promyczek''.

Pomaganie innym Andrychowianie mają już we krwi, stąd też kolejny pomysł na pomoc potrzebującym, a mianowicie kosz w kształcie serca, do którego wrzucać można plastikowe nakrętki. Kosz, którego inicjatorką jest Pani Sylwia Jończyk, stanął niedawno przed Krytym Basenem w Andrychowie. Do zakupu serca skłoniła nas nie tylko inicjatywa Pani Sylwii, ale też analiza sytuacji, w której się znaleźliśmy. Wirus i częściowe, bądź całkowite ograniczenie działalności wielu placówek sprawiło, że wielu z nas nie miało gdzie oddać zebranych zakrętek, a pomoc dla dzieciaków była wstrzymana. Dlatego u nas serce na świeżym powietrzu – żaden wirus nam nie straszny.

Zbieramy plastikowe nakrętki, które odbierać od nas będzie Fundacja „Promyczek”. Fundacja zajmie się przekazaniem nakrętek do punktu skupu, a uzyskane środki finansowe przekaże na sprzęt i rehabilitacje dla swoich podopiecznych.

Plastikowe nakrętki są bardzo cennym surowcem wtórnym, o czym wielu z nas najzwyczajniej zapomina i wyrzuca je do kosza. Nakrętki mają większą wartość niż całe plastikowe butelki. Firmy recyklingowe z nakrętek wykonują plastikowy granulat, z którego produkowane są między innymi worki na śmieci, donice, długopisy czy też narzędzia ogrodowe. Zbierać można wszystkie rodzaje nakrętek – po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach czy butelkach z chemią gospodarczą, nie ma znaczenia ich kształt czy kolor. Ważne, aby nakrętki nie posiadały elementów dodatkowych takich jak uszczelki, kawałki folii czy papieru.

Zachęcamy do zbierania nakrętek także ze wzglądu na ekologię. Wspierajmy świadomą segregacje śmieci, recykling i jednocześnie pomagajmy potrzebującym. Bo pomaganie jest fajne!

Źródło: MOSKiT w Andrychowie Fot. Anna Płonka

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content