Przejdź do treści

Najlepsze licea i technika w Polsce

Informacje, 12 stycznia 2023 12:12

Najlepsze w okolicy wadowickie LO im. Marcina Wadowity jest na 116 miejscu rankingu "Perspektyw". Spadło rok do roku o pięć oczek, ale w skali trzech lat aż o 20. Natomiast andrychowskie LO im. Marii Skłodowskiej-Curie uplasowało się w rankingu 1000 liceów na miejscu 787… i zaliczyło duży spadek, bo o 356 miejsc. Dla porównania Kęcki „Wyspian” zajął miejsce z numerem 417 i spadł o 46 pozycji.  

Wyżej wymienione pozycje pochodzą z rankingu ogólnego liceów, które rok do roku opracowują „Perspektywy”. W rankingu brane są pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Dla porównania bielska „Piątka” – jedno z najbliższych liceów z czołówki – zajmuje 30. miejsce. Oświęcimski „Konarski” jest na 161. pozycji. Ale dominują szkoły z Warszawy – pierwsze miejsce ma XIV LO im. Stanisława Staszica, a drugie krakowskie V LO. im Augusta Witkowskiego.

Pora przejść do techników. Andrychowski „Kotarbin” ma miejsce 279, na 500 klasyfikowanych. Dwa technika z Wadowic to Technikum im. Ks. Prof. Józefa Tischnera (63 miejsce) i Technikum Nr 1 (198 miejsce). Kęcki „Kopernik” zajął miejsce 322.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie perspektywy.pl.

n

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content