Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Najlepsi w Polsce!

Kultura, 07 maja 2021 08:35

W XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim w Lublinie zwyciężył duet andrychowskich Licealistów‼️

Uczniowie LO najlepsi w Polsce

Zuzanna KAPELA (2b) i Michał TALAR (3a) zajęli I miejsce za: klasycznie wystylizowane i dojrzałe teatralnie role Katarzyny i Petruchia w pełnym dynamiki i dobrego rytmu spektaklu „Poskromienie złośnicy” (The Taming of the Shrew) w reżyserii Pań Katarzyny Kasperek i Iwony Kaczmarek; nagranie i montaż: Magdalena Kubalka-Pluta.

Jury w składzie: Mieczysław Wojtas, Mark Atkinson, Henryk Kowalczyk i Jerzy Wrzos postanowiło również wyróżnić Zofię GÓRNY (2fp) za: wyraziste wykreowanie postaci Ofelii i przekonującą interpretację językową w monologu z dramatu „Hamlet” opracowanym pod kierunkiem Pań Katarzyny Kasperek i Iwony Kaczmarek; montaż – Zuzanna Króliczek.

W ciągu 22-letniej historii Przeglądu zaprezentowano kilkaset scen z dramatów, poematów i sonetów Williama
Szekspira, uczestnikami byli uczniowie z Lublina i regionu a także młodzi aktorzy m.in. z Poznania, Wrocławia, Krakowa, Częstochowy, Rzeszowa, Warszawy, Kalisza, Szczecina czy Kielc.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na zapowiedź, a już wkrótce opublikowana zostanie całość na kanale YouTube LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

Źródło: LO w Andrychowie

Podziel się
Reklama
Reklama
miejsce na twoją reklame
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content