Przejdź do treści

Nagroda i dyplomy w ręce zwycięzców

Informacje, 01 lipca 2016 14:35

Michał Broniszewski i Agnieszka Szklanny – autorzy najciekawszego projektu zagospodarowania Pańskiej Góry – odebrali nagrody z rąk burmistrza Tomasza Żaka.

Podziel się

Konkurs, na który wpłynęły trzy prace rozstrzygnięty został w połowie czerwca, o czym pisaliśmy. Jurorzy oceniali projekty anonimowe, bo opatrzone godłem, nie znając nazwisk wykonawców. Projektanci mieli za zadanie opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej pt. zagospodarowanie terenów Pańskiej Góry na cele rekreacyjno-sportowe. Zwyciężył zespół autorski Michała Broniszewskiego i Agnieszki Szklanny.
Jurorzy stwierdzili, że koncepcja, która zwyciężyła była najbliżej założeń regulaminu konkursu i naszych oczekiwań. A chodziło o pomysł na zrównoważone zagospodarowanie Pańskiej Góry z wyeksponowaniem jej walorów przyrodniczych i umiejętne wkomponowanie w ten teren infrastruktury wypoczynkowej. Teraz mamy materiał wyjściowy.
Dalsze prace, już nad szczegółowymi projektami będą prowadzone przez projektantów Politechniki Krakowskiej, z którą w przyszłym tygodniu podpisane zostanie porozumienie w tej sprawie.
Zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 5000 zł brutto.
mn

Podziel się
Skip to content