Przejdź do treści

Nadbudowa Pawilonu „E” szpitala w Wadowicach

Informacje, 29 sierpnia 2022 13:21

W czerwcu br. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach podpisał z firmą Warbud S.A. z Warszawy umowę na wykonanie robót budowlanych polegających na nadbudowie istniejącego budynku Pawilonu „E” o dwie kolejne kondygnacje. Prace trwają już ponad dwa miesiące i widać ich pierwsze efekty.

– Aktualnie trwa rozbiórka dachu i przygotowanie stropu do nadbudowy konstrukcji. Roboty idą zgodnie z harmonogramem. Od początku września w Pawilonie E będzie wznowiona działalność medyczna w zakresie świadczeń realizowanych przez Blok Porodowy, Oddział Noworodków i Wcześniaków oraz odcinek Położnictwa Oddziału Ginekologiczno–Położniczego – informuje wicestarosta Beata Smolec.

Na realizację inwestycji pozyskano 14 999 999,99 zł w ramachDziałania 14.1 REACT-EU dla zdrowia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w ramach projektu pod nazwą „Przeciwdziałanie skutkom społecznym pandemii COVID-19 oraz poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego Szpitala im. św. Jana Pawła II w Wadowicach poprzez nadbudowę pawilonu „E” o dwie kondygnacje wraz z niezbędnym wyposażeniem”. Stosowną umowę w tej kwestii ZZOZ podpisał z Marszałkiem Województwa Małopolskiego. Z kolei z budżetu Powiatu Wadowickiego przeznaczono na ten cel 15 milionów złotych.

Przypomnijmy, że Pawilon „E” szpitala w Wadowicach ma obecnie pięć kondygnacji. Budowa szóstej ma umożliwić utworzenie nowego Ośrodka Szybkiej Diagnostyki i Terapii Krótkoterminowej. Na siódmej – według planów dyrekcji ZZOZ – mają zostać umieszczone oba oddziały chorób wewnętrznych, z których jeden obecnie znajduje się w pawilonie E, natomiast drugi w pawilonie C.

Koszt robót budowlanych to kwota nieco ponad 32,4 mln zł. Według wyliczeń szpitala dodatkowe 7 mln zł może kosztować wyposażenie, które znajdzie się na nowych kondygnacjach. Całość prac ma się zakończyć w 2023 roku.

Źródło: Powiat Wadowicki

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content