Przejdź do treści

Nadal kopcimy… ale mniej

Informacje, 24 stycznia 2023 10:00

W minionym roku Straż Miejska przeprowadziła ponad 300 kontroli, sprawdzając czym palimy w piecach. Okazało się, że w co dziesiątym sprawdzanym domu palono śmieciami. Nie zawsze kończyło się to mandatami.

Jak poinformował nas komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tokarz, na 302 kontrole, aż 118 było wynikiem zgłoszeń od mieszkańców, zaniepokojonych tym, co wydobywa się z komina u sąsiadów. Obawy nie zawsze były uzasadnione, bo jak już wspomnieliśmy na 302 kontrole tylko w 30 wypadkach okazało się, że właściciele domu palili w swoich piecach odpadkami. W 14 przypadkach skończyło się na pouczeniu, 15 innych osób tak dalece przekroczyło normy, że trzeba było wystawić mandaty – na łączną kwotę 3,5 tys. zł. Tylko w jednym przypadku palenie śmieciami zakończyło się wnioskiem do sądu. Tak dzieje się w przypadku, gdy ktoś nie chce przyjąć mandatu.

W 18 przypadkach koniecznym było pobranie próbek popiołu z pieców. Wyniki 8 z nich wskazały, że palono w piecach odpadkami i innymi niedozwolonymi materiałami.

n

Podziel się

Audycje radiowe / Posłuchaj więcej

Skip to content