Przejdź do treści
Reklama

Na upały najlepsza woda! Posłuchaj porad

Informacje, 21 lipca 2022 09:40

Uwaga! Ostrzeżenie meteorologiczne. Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek do 17°C, w kolejnych od 18°C do 21°C. Ostrzeżenie obowiązuje do soboty do godziny 20.00. Jak radzić sobie z upałami? Podstawą dobrego samopoczucia podczas upałów jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Zaleca się picie 2-3 litrów płynów.

Szczególnie warto pić sok pomidorowy z racji, że doskonale uzupełnia potas, który w upalne dni szybko tracimy z organizmu. Zdecydowanie należy unikać natomiast napojów z kofeiną (np. kawa, cola) oraz alkoholu, który może powodować obniżenie ciśnienia i w efekcie nawet omdlenia.

O tym, jak z upałami powinny radzić sobie osoby starsze mówi Roksana Mach-Piesiewicz z Centrum Rehabilitacji i Spa Roxella:

Jeszcze o pogodzie:

Jak informuje portal pogodowy – Pogoda – powiat wadowicki – tropikalne powietrze wdziera się wgłąb kraju. Wczoraj stacja Inwałd popołudniu przekroczyła minimalnie 30°C. Dzisiaj ponownie około 30-32°C, niewiele mniej w piątek. Po frontowej sobocie widać na horyzoncie zejście z temperaturami do wartości około 25°C.

rf Fot.

Podziel się
Skip to content