Przejdź do treści
Reklama

Na podwójnym gazie

Informacje, 01 sierpnia 2022 11:00

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali kierowców z promilami. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

Gmina Osiek. Nietrzeźwy kierowca wpadł podczas próby uniknięcia kontroli stanu trzeźwości

W poniedziałek (25.07.2022) rano tuż po godzinie 6 policjanci przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Oświęcimską w Głębowicach. Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze zauważyli, że kierowca skody ominął inne pojazdy i natychmiast skręcił w boczną uliczkę. Mundurowi natychmiast pojechali za nim. Kiedy kierujący dostrzegł jadący za nim radiowóz z włączonymi sygnałami uprzywilejowania zjechał na pobocze i zatrzymał się. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec gminy Osiak. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało jeden promil alkoholu. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców to codzienne zadania Policji. Mają one na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych uczestników, a przez to utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oświęcimska drogówka dysponuje coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów między innymi dzięki wsparciu lokalnych samorządów.

Gmina Zator. Policjanci wypatrzyli nietrzeźwego kierowcę

W poniedziałek (25.07.2022)  rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Zator. Tuż po godzinie 8 w miejscowości Graboszyce na ulicy Łącznej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Renault. Zastrzeżenie mundurowych wzbudził styl jazdy kierowcy. Podczas kontroli funkcjonariusze potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości 57-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego wykazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do zatorskiego komisariatu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w Oświęcimiu

Podziel się
Skip to content