Przejdź do treści
Reklama

Na koniec wystawy podsumowali rok

Kultura, 20 stycznia 2017 08:27

19 stycznia odbył się finisaż wystawy Grupy Twórców. Do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie na to wydarzenie przybyło kilkadziesiąt osób.

Podziel się

Poplenerową, doroczną wystawę Grupy Twórców „My” można było oglądać od 12 grudnia. W tym roku artyści z Andrychowa i okolic uczestniczyli w dwóch plenerach, w Gryfowie Śląskim i Kościelisku. A swoje prace pokazali: Stefan Albiński, Kazimierz Jończy, Dorota Dubanowicz, Iwona Harężlak, Barbara Kierczak, Natalia Klęczar, Anna Malata, Bogdan Mikurda, Anita Młodzik, Ewa Najbor, Lesław Najbor, Jerzy Panek, Ewa Partyka, Barbara Potempa i Grażyna Szefer-Furczyk.

Przybyłych gości powitał prezes GT „My” Lesław Najbor. Podziękował patronom i sponsorom andrychowskiego stowarzyszenia, a także przyjaciołom z innych miejscowości: Kęt, Wadowic, a nawet Szwecji. Grupa Twórców „My” powstała w 1973 roku jako grupa twórców nieprofesjonalnych. – Dziś nie dzielimy się już na amatorów i zawodowców, bo uważamy, że sztuka może być dobra albo zła – tłumaczył prezes Najbor. 

Po oficjalnej części, zgodnie z tradycją, wszyscy udali się na salę widowiskową MDK. Przybyli na finisaż mieli okazję zobaczyć tam występy podopiecznych Wiejskich Domów Kultury w Targanicach i Sułkowicach-Łęgu: Karoliny Fryt, Gabrieli Pasternak i Wiktorii Fujawy. Zaprezentowano także film z tegorocznego pleneru, a na koniec wystąpili tancerze z Klubu Tańca Sportowego Elan w Andrychowie, Aleksandra Karasińska i Klaudiusz Curzydło.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnego samorządu: radny RM Roman Prystacki, dyrektor biura burmistrza Agnieszka Gierszewska i kierownik Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miejskiego Marcin Putyra.

Grupa Twórców „My” pragnie podziękować za wsparcie Burmistrzowi Andrychowa, Radzie Mieskiej w Andrychowie i Starostwu Powiatowemu oraz sponsorom: Małopolskiej Spółdzielni Handlowej Wizan, ABS Bankowi Spółdzielczemu w Andrychowie, Stacji Paliw Wit Ziółkowski za pomoc w organizacji i współfinansowanie plenerów i wystawy. 

(luk)
Podziel się
Skip to content