Przejdź do treści

Muzyczny wieczór z gwiazdami wielkiego formatu

Kultura, 10 października 2015 21:04

​To była prawdziwa muzyczna podróż – od jazzowych standardów, przez swing, blues i soul. W sobotę 10 października Miejski Dom Kultury w Andrychowie zaprosił swoich sympatyków na prawdziwą ucztę. Gwiazdami wieczoru byli Krystyna Prońko i Michał Urbaniak.

Podziel się

Ona – autorka przebojów takich jak „Złość” i „Jesteś lekiem na całe zło” – od ponad czterdziestu lat  błyszczy na polskiej scenie muzycznej. Jej głos wciąż zachwyca – widać to było podczas występu w Andrychowie, gdzie zaprezentowała się w bogatym repertuarze. Prócz wspomnianych hitów Krystyna Prońko zaśpiewała utwory mniej znane („Deszcz w Cisnej”), albo zupełnie nowe (z płyty „Albo inaczej”, na której wystąpiła gościnnie obok m.in. Ewy Bem czy Zbigniewa Wodeckiego). Nie zabrakło też coverów znanych standardów bluesowych i jazzowych. 
On – Michał Urbaniak – skrzypek i saksofonista, współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu, autor muzyki filmowej, który w swojej karierze zaliczył także epizod aktorski – zdobył sympatię publiczności niezwykłymi aranżacjami. Muzykom towarzyszył Big Band Małopolski, istniejący od 2006 roku, jeden z z najlepszych big bandów w kraju. Razem z Michałem Urbaniakiem zaprezentowali najnowsze kompozycje, oscylujące wokół swingu i jazzu. 

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content