Przejdź do treści

Muzeum w Kętach: Konkurs literacki dla młodzieży. Weź udział!

Informacje, 28 sierpnia 2023 08:42

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach wraz z partnerami zaprasza młodzież do udziału w konkursie literackim „Wiek patriotyzmu?”. To przedsięwzięcie kierowane do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z Kęt, Andrychowa Oświęcimia czy Wadowic.

– Czekamy na teksty dotyczące zrywów narodowych Polaków w XIX wieku. Mile widziane będą wątki związane z mieszkańcami Kęt i okolicy – mówią organizatorzy, tłumacząc przy okazji cele konkursu: – Chodzi o zwiększenie świadomości oraz popularyzację wiedzy na temat zrywów narodowych na ziemiach polskich w okresie niewoli narodowej, promowanie wiedzy na temat historii Kęt i okolicy, krzewienie wartości patriotycznych, kształtowanie i rozwijanie uzdolnień literackich.

Na teksty w dwóch kategoriach – poezja i proza – Muzeum czeka do 16 października 2023 r. Można je nadsyłać za pośrednictwem szkoły (wraz ze skanami oświadczeń) na adres paula.wojewodzic@muzeum.kety.pl lub dostarczyć w formie wydruków komputerowych do kamienicy Rynek 16 w godzinach pracy placówki. Regulamin i wzory oświadczeń są dostępne do pobrania poniżej. Na laureatów czekają nagrody oraz publikacja tekstów w wydawnictwie (folderze) towarzyszącym projektowi.

Regulamin konkursu dostępny na stronie Organizatora www.muzeum.kety.pl

Źródło: Muzeum w Kętach

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content