Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Most na Beskidzkiej: Będzie gotowy w grudniu, otwarty w styczniu

Informacje, 18 listopada 2020 11:43

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie deklaruje, że prace przy budowie mostu na ulicy Beskidzkiej w Andrychowie zakończą się około 15 grudnia. Nie oznacza to jednak, że przed świętami czy nawet jeszcze w tym roku będzie można już korzystać z przeprawy...

O inwestycji rozmawialiśmy najpierw z Dawidem Gleniem, odpowiadającym w ZDW m.in. za kontakty z dziennikarzami. – Spodziewamy się, że prace zostaną zakończone w połowie grudnia, przed świętami – stwierdza nasz rozmówca. -Wtedy czekać nas będzie uzyskanie stosownych dokumentów, które pozwolą na użytkowanie tego obiektu, na udostępnienie kierowcom, pieszym i rowerzystom. Jak podkreśla Dawid Gleń termin uzyskania takich dokumentów jest niezależny od działań Zarządu Dróg Wojewódzkich. Odpowiada za to bowiem już nadzór budowlany. Nasz rozmówca informuje, iż po stronie wykonawcy jak i inwestora nie nastąpiły żadne opóźnienia.

Skontaktowaliśmy się także z dyrektorem Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wadowicach Michałem Kwarciakiem. Zapytaliśmy o terminy wydania pozwolenia na użytkowanie mostu. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że dużo, a nawet najwięcej zależy od inwestora. Jeśli przedstawi on kompletne dokumenty, to procedura powinna pójść sprawnie. Co prawda ustawowe terminy pozwalają na przeprowadzenie kontroli obiektu w ciągu 21 dni od złożenia wniosku, to jednak zwyczajowo odbywa się to w wadowickim PINB do tygodnia. Potem jeszcze kilka dni trwa formalne wydanie pozwolenia.

Tak więc mimo, iż zarówno inwestor jak i nadzór budowlany deklarują szybkie załatwienie sprawy, to jednak raczej nie ma co liczyć na to, że jeszcze w tym roku most zostanie otwarty. Realny jest początek czy nawet połowa stycznia.

jd Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content