Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Most do Nieba w Inwałdzie

Kultura, 23 stycznia 2020 08:50

Inwałdzki Zespół Szkół Samorządowych zorganizował kolejną imprezę nawiązującą do Świąt Bożego Narodzenia. Po przeglądzie kolęd i pastorałek oraz konkursie plastycznym, przyszła kolej na jasełka.

Podziel się

– Myślą przewodnią tegorocznych  jasełek "Dar dla Jezusa" było uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych, zwłaszcza samotnych i chorych dzieci – stwierdzają organizatorzy. – Nasze kolędowanie w tym roku w sposób szczególny chcieliśmy skierować do małych pacjentów pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Dzięki otwartym sercom możemy przyczynić się do tego, by chore dzieci w ostatnich chwilach miały dom pełen dom miłości. Udało nam się zebrać 1500,00 złotych.

Mali artyści z klas pierwszych wspaniale odgrywali swoje role budząc śmiech i wzruszenie. Pastorałki w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek  z klasy trzeciej, czwartej i ósmej napełniły wszystkich świąteczną radością. Również kolędy grane na klarnecie przypomniały ciepły bożonarodzeniowy klimat.

– W Zespole Szkół Samorządowych w Inwałdzie nie zapominamy też o dzieciach, wśród których pracują misjonarze – dodają organizatorzy. – W tym roku szkolnym przekazaliśmy ofiarę na pomoc dla Kamerunu, Sudanu i Tanzanii. Najważniejsze jest rozwijanie wśród uczniów naszej szkoły postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych i umiejętności bezinteresownego pomagania.

Oprac. jd   Fot. ZSS w Inwałdzie

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content