Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Molo Osiek Race 2021, będą utrudnienia w ruchu

Sport, 11 czerwca 2021 09:00

12 czerwca odbędą się wyścigi dla amatorów po mistrzowskiej trasie w malowniczym Osieku koło Oświęcimia. Do wyboru dwa dystanse FUN i PRO, odpowiednio 2 i 4 rundy z finiszem pod górę po osieckiej kostce!

MoloOsiekRace 2021

Celami wyścigu są: popularyzacja i propagowanie kolarstwa oraz turystyki rowerowej w powiecie oświęcimskim i
wadowickim; propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, turystyki i rekreacji oraz wyznaczanie nowych standardów w ramach organizacji imprez rowerowych w Polsce. Zgłoszenia przyjmowane są przez tatracyclingevents.com.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na terenie Resortu Molo, ul. Główna 231/A, 32-608 Osiek. W ramach MOLO OSIEK RACE odbędą się 2 oddzielne wyścigi:
– 56 km /620 metrów przewyższenia – dystans FUN.
– 111 km /1200 metrów przewyższenia – dystans PRO.

Doskonałe zabezpieczenie trasy, wspaniała atmosfera miasteczka zawodów i wyjątkowa dekoracja w Resorcie Molo.
Tutaj poczujesz na czym polega prawdziwe ściganie, tu nie wiadomo na starcie kto wygra, bo wszystko jest możliwe!
 Szczegółowe informacje TUTAJ lub na profilu Fb


Komunikat Organizacyjny informujący o utrudnieniach w ruchu w związku z wyścigami Molo Osiek Race w kolarstwie szosowym w dniu 12 czerwca 2021:
W związku z organizacją wyścigów kolarskich Molo Osiek Race w kolarstwie szosowym w dniu 12 czerwca 2021r., których start i meta zlokalizowane są w miejscowości Osiek będą występowały utrudnienia na drogach gminnych Gmin Osiek, Wieprz, Kęty i powiatowych Powiatów oświęcimskiego i wadowickiego.

Utrudnienia będą występowały w szczególności na trasie wyścigu i drogach przecinających trasę wyścigu. Wyścig odbędzie się na Rundzie 27,4 km, które będą pokonywane kilkakrotnie.
Szczegółowy przebieg trasy Rundy:
Start Honorowy: Resort Molo w Osieku, dalej wyścig jedzie w prawo w ul. Główną, a po skręcie w prawo w ul. Kościelną zawodnicy wjeżdżają na Rundę, jadą prosto po kostce do góry, gdzie ok. 30 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Starowiejską zlokalizowana będzie Meta wyścigu, na skrzyżowaniu zawodnicy skręcają w prawo w ul. Starowiejską i jadą nią prosto, aż do skrętu w lewo w ul. Grunwaldzką. Jadąc tą ulicą dojeżdżają do Granicy Głębowskiej ul. Świerkowa, gdzie po skręcie w prawo w ul. Oświęcimską wyjeżdżają na drogę powiatową i dojeżdżają do Głębowic, gdzie skręcają w lewo w ul. Zamkową, a następnie w ul. Leśną w kierunku Gierałtowic ul. Słoneczna, z której skręcają w prawo w ul. Brzosy na drogę powiatową, jadąc dalej prosto dojeżdżają do ul. Wadowickiej na ternie powiatu oświęcimskiego, a następnie skręcają w lewo w ul. Andrychowską w kierunku miejscowości Nidek, gdzie zjeżdżają z drogi powiatowej w ul. Lipową, z której po skręcie w prawo w ul. Św. Jana Pawła II ponownie wyjeżdżają na drogę powiatową i po dojechaniu do Witkowic skręcają w ul. Beskidzką w kierunku Malca. Po dojechaniu do zakładu Aksam skręcają w prawo w kierunku Osieku i jadąc prosto ul. Karolina dojeżdżają do ronda w centrum Osieka, a następnie przy Urzędzie Gminy skręca w prawo w ul. Główną, a następnie w lewo w ul. Kościelną na ostatnią prostą do Mety.

Mapka przedstawia rundy z zaznaczonym kierunkiem jazdy, prosimy o ograniczenie wyjazdów z domów w godzinach trwania zawodów (harmonogram startów i przewidywanych dojazdów do Mety pierwszych zawodników poniżej mapki), a jeśli będziecie poruszać się Państwo po trasie wyścigu, to zwracamy się z prośbą o jazdę w kierunku zgodnym z kierunkiem jazdy wyścigów. Jednocześnie prosimy o niewyprzedzanie grup zawodników, aż do zjechania z trasy przejazdu zawodników.

START DO WYŚCIGU RESORT MOLO OSIEK UL. GŁÓWNA 12.06.2021 (SOBOTA)
Godz.11:00 – Start Wyścig PRO– dystans 111km (dojazd + 4xRundy)
Godz.11:15 – Start dystans FUN –dystans 56,4km (dojazd +2xRunda)

Godz.11:18 – Start dystans Fun kat. M6, M7–dystans 56,4km (dojazd + 2xRunda)
Godz.11:20 – Start dystans Fun wyścig Kobiet–dystans 56,4km (dojazd + 2xRunda)

META WYŚCIGU OSIEK UL. KOŚCIELNA NA PODJEŹDZIE PO KOSTCE 12.06.2021 (SOBOTA) W GODZ. 12:40 -14:30
Trasa będzie zabezpieczona przez służby Policji, Osp i organizatora w celu bezpiecznego przejazdu i informacji o zawodach innych uczestników ruchu. Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, jednocześnie przepraszamy za utrudnienia i serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość.

Źródło: Tatra Cycling Events

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content