Przejdź do treści

Młodzicy MKS-u wicemistrzami Małopolski

Sport, 15 marca 2016 20:21

Kolejny sukces młodzieży z MKS-u Andrychów! Tym razem młodzicy stanęli na podium mistrzostw województwa i wywalczyli sobie przepustkę do gry na szczeblu centralnym. A już od najbliższego czwartku w ćwierćfinałach mistrzostw Polski zagrają kadetki.

Podziel się

W rozgrywkach młodzików w sezonie 2015/2016 w Małopolsce rywalizowało 16 zespołów – MKS reprezentowały dwa zespoły. W pierwszym turnieju zespoły walczyły o jak najwyższe lokaty, które dawały prawo do gry w I, II lub III lidze. Następnie rozegrano 7 turniejów, w których zdobyte punkty sumowały się. Drużyna MKS I złożona jest z uczniów II klasy gimnazjum – prezentowała równy poziom i w generalnej punktacji uplasowała się na drugim miejscu za Dunajcem Nowy Sącz – informuje klub.

Wicemistrzostwo województwa daje młodzikom MKS-u przepustkę do zawodów ćwierćfinałowych mistrzostw Polski.

Skład młodzików MKS Andrychów: Szymon Kożuch, Mikołaj Badowski, Jakub Sordyl, Wojciech Wnęczak, Kacper Komendera, Patryk Pasternak, Szymon Kasperek, Miłosz Kozikowski, Patryk Sasuła i najmłodszy na boisku Bartek Fijałek (libero).

Trenerami zespołu są Dorota Włodarczyk i Piotr Trojak.

Przypomnijmy, że wicemistrzostwo Małopolski wywalczyły również kadetki MKS-u, które już od najbliższego czwartku walczyć będą w ćwierćfinałach mistrzostw Polski rozgrywanych w Konstantynowie Łódzkim (17-20 marca).

W ćwierćfinałach mistrzostw Polski kadetek zagrają:

1. UKS Lider-Budowlani Łódź
2. MKS Andrychów
3. MKS SAN-Pajda Jarosław
4. Developres SkyRes V LO Rzeszów
5. Salos Cortile Kielce
6. UKS Sobieski 46 Lublin

fot. facebook.com/MKS-Andrychow

(gs)

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content