Przejdź do treści

Młodzi piłkarze Beskidu najlepsi

Sport, 22 sierpnia 2016 12:05

​Młodzi piłkarze AKS Beskid Andrychów wygrali rozgrywki czwartej edycji „Wakacji z piłką nożną” – autorskiego programu finansowanego przez samorząd Małopolski. Finały odbyły się w sobotę 20 sierpnia, ogólnie w projekcie w tym roku wzięło udział ponad 10 tys. zawodników.

Podziel się

Jak informuje portal malopolska.pl, Z roku na rok autorski projekt Małopolski, realizowany przez Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych zawodników w wieku 10-13 lat. W tegorocznej edycji, zainaugurowanej 11 czerwca w Radziszowie, rozegrano ponad 170 turniejów, w których wzięło udział ponad 700 zespołów – w sumie ponad 10 tys. uczestników projektu. W ubiegłym roku w ramach „Wakacji z piłką nożną” zmierzyło się ok. 9 tys. młodych piłkarzy, w 2014 r. ok. 7 tys., a w trakcie pierwszej edycji – 5 tys. osób. Warto dodać, że projekt jest także przepustką do kariery sportowej – w ubiegłym roku najlepsi zawodnicy otrzymali szansę gry w klubach ligowych, gdzie mogą rozwijać swoje talenty i pasje sportowe.

– Jestem przekonany, że wśród was znajdują się przyszli zawodnicy naszej narodowej reprezentacji, którzy przyniosą nam za kilka lat co najmniej tyle emocji, dumy i radości, ile nasza kadra w trakcie tegorocznego Euro we Francji – powiedział marszałek Małopolski Jacek Krupa, który wspólnie z posłem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem kibicował młodym piłkarzom w trakcie rozgrywkek na stadionie WLKS Krakus w Swoszowicach.

W finałowych meczach zmierzyło się 10 drużyn, po dwie najlepsze reprezentacje z każdego subregionu Małopolski: AKS Beskid Andrychów, LKS Zatorzanka Zator, KS Dąbrovia Wielogłowy, Orlik Szalowa, KS Górale Nowy Targ, KO Wilki Zawoja, LKS Rylovia Rylova, MOSiR Tuchów, LKS Lotnik Kryspinów oraz LKS Grodzisko Raciechowice. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali zawodnicy AKS Beskidu Andrychów, którzy w finale pokonali KS Górali Nowy Targ. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy LKS Lotnik Kryspinów, a czwarte LKS Zatorzanka Zator. Cztery najllepsze drużyny z całej Małopolski w nagrodę wezmą udział w tygodniowym obozie sportowym w ośrodku wypoczynkowym w Zawoi, który będzie stanowić doskonałą okazję do szlifowania piłkarskich umiejętności.

Ambasadorem projektu „Wakacje z piłką nożną” jest selekcjoner reprezentacji polski w piłce nożnej, Małopolanin Adam Nawałka.

(źródło: malopolska.pl/BP UMWM)
Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content