Przejdź do treści
Reklama

Młode Mamy – Pomagamy w Promyczku!

Informacje, 02 sierpnia 2022 11:19

W sierpniu ruszył nabór do Projektu Młode Mamy – Pomagamy w Promyczku! współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego, trwa do końca 2023 roku. Projekt skierowany jest do kobiet w ciąży oraz młodych mam. Do uczestnictwa Fundacja zaprasza głównie samotne lub nieletnie kobiety-matki z powiatu wadowickiego.

Priorytetem w projekcie jest wsparcie dla samotnych rodziców wychowujących dzieci w wieku do ukończenia pierwszego roku życia, samotnych kobiet w ciąży, nieletnich matek wychowujących dzieci w wieku do ukończenia pierwszego roku życia, nieletnich kobiet w ciąży, z uwzględnieniem osób będących obywatelami Ukrainy, przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, których pobyt na terytorium RP jest uznawany za legalny (zamieszkujących województwo małopolskie).

W tym roku planowane są następujące działania:

  • Zajęcia grupowe dla kobiet w ciąży;
  • Zajęcia grupowe dla matek z dziećmi do 6 miesiąca życia;
  • Zajęcia grupowe dla matek z dziećmi od 6 do 12 miesiąca życia;
  • Indywidualna konsultacja dla matek z dzieckiem do 12 miesiąca życia – z pełnym wsparciem neurologopedy i fizjoterapeuty dziecięcego: diagnoza odruchów oralnych, ocena skróconego wędzidełka językowego, diagnoza rozwoju poznawczo-ruchowego;
  • Indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą uroginekologicznym dla kobiet w ciąży oraz po urodzeniu dziecka (dziecko młodsze niż 12 miesięcy);
  • Indywidualne konsultacje psychologiczne lub pedagogiczne. Indywidualne konsultacje zapewniające opiekę okołoporodową, wczesna interwencję w razie rozwijania się depresji poporodowej, wsparcie wychowawcze.

Zajęcia są bezpłatne, zapisy poprzez formularz dostępny na stronie www.fundacjapromyczek.pl oraz na stronie profilu FB Fundacji bądź telefonicznie – pod numerem 730 662 012.

Zachęcamy do odsłuchania rozmowy z Agatą Janosz-Jarzyną z Fundacji „Promyczek” o projekcie

Oprac. p. Źródło: Fundacja Promyczek, Fot. Freepik

Podziel się
Skip to content