MKS walczył do końca

Sport, 31 marca 2015 11:05

W czwartym meczu fazy play-off MKS Andrychów przegrał z TSV Sanok 1:3 i odpadł z walki o awans.

Po dwóch porażkach w Sanoku, andrychowianie musieli zgarnąć w sobotę pełną pulę, aby zachować szanse w walce o mistrzostwo II ligi i przepustkę do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Podopieczni Rafała Legienia i Tomasza Rupika w stu procentach zrehabilitowali się za słabsze mecze w Sanoku, prezentując się przed własną publicznością ze znakomitej strony. Można śmiało stwierdzić, że kibice obejrzeli jeden z najlepszych meczów seniorskich od dawna, w co wkład mieli też oczywiście prezentujący bardzo wysoki poziom zawodnicy TSV.

Już w pierwszym secie andrychowianie zawiesili rywalom poprzeczkę bardzo wysoko. MKS zagrał znacznie skuteczniej, pewnieji agresywniej niż w Sanoku. Miało to przełożenie na rezultat spotkania. Po niesamowitej końcówce andrychowianie wygrali 29:27 i objęli prowadzenie.

Początek drugiego seta ułożył się jeszcze lepiej. MKS prowadził już nawet 5:0, 8:2 i do końca tej partii utrzymał bezpieczną przewagę, podwyższając rezultat na 2:0.

Dopiero w trzecim secie goście z Sanoka zdołali skutecznie powalczyć ze znakomicie dysponowanymi andrychowianami i wygrywając 25:23, złapali kontakt.

Drużyna MKS-u potwierdziła jednak klasę, nie dając rywalom rozwinąć skrzydeł. W czwartej partii andrychowianie znów wznieśli się na wyżyny, utrzymując niedużą przewagę i dowożąc zwycięstwo do końca.

W niedzielę o 17:00 w hali przy ul. 1 Maja rozegrane zostało kolejne spotkanie. Już od początku wyraźna była lepsza postawa przyjezdnych, którzy – podobnie jak w Sanoku – znów zaczęli grać bardziej agresywnie i skutecznie.

W pierwszej partii siatkarze TSV utrzymywali niewielkie prowadzenie, które zdołali dowieźć do końca. W drugim secie karta się odwróciła – andrychowianie znów wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i doprowadzili do remisu 1:1.

Decydująca dla losów całego meczu i rywalizacji w play-off była trzecia partia. Po niesamowitej końcówce, w której andrychowianie w znakomitym stylu bronili kilka piłek setowych, to ostatecznie goście zwyciężyli 30:28. Dla sanoczan był to bardzo silny podmuch wiatru w żagle, a dla siatkarzy z Andrychowa ogromny cios, po którym już nie zdołali się podnieść. W czwartej partii TSV od początku prowadziło kilkoma punktami i ostatecznie wygrało do 13, 3:1 w całym meczu i 3:1 w całej rywalizacji play-off.

Dla MKS-u Andrychów sezon II ligi już się skończył. Mimo porażki, warto pamiętać, że podopieczni Rafała Legienia i Tomasza Rupika byli jedyną ekipą, która zdołała podjąć walkę i wygrać z drużyną z Sanoka (i to dwukrotnie).

Play-off, III mecz: MKS Andrychów – TSV Sanok 3:1 (29:27, 25:20, 23:25, 25:23)
Play-off, IV mecz: MKS Andrychów – TSV Sanok, 1:3 MKS Andrychów – TSV Sanok 1:3 (22:25, 25:22, 28:30, 13:25)
Stan play-off po 4 meczach: MKS Andrychów – TSV Sanok 1:3