MKS powalczy o Puchar Burmistrza Miasta Andrychów

Sport, 01 września 2022 15:39

Już 1 października, a zatem równo za miesiąc, męska drużyna MKS Andrychów domowym spotkaniem z Akademią Talentów Jastrzębski Węgiel rozpocznie nowy sezon. Dla podopiecznych Macieja Fijałka okazją do sprawdzenia aktualnej formy będzie rozpoczynający się dwudniowy Turniej Towarzyski o Puchar Burmistrza Andrychowa.

Piątkowo-sobotnie (2-3 września) zawody z udziałem czterech drużyn zostaną rozegrane systemem pucharowym. W piątek o 17.00 na parkiecie zameldują się zespoły MCKiS Jaworzno oraz Kęczanina Kęty. 40 minut po zakończeniu tej konfrontacji do rywalizacji przystąpią gospodarze imprezy, a ich rywalem będzie K.S. Rudziec. Przegrani piątkowych meczów spotkają się ze sobą w sobotę o godz. 16.00 i będą rywalizować o trzecie miejsce w turnieju. Po 40 minutach rozpocznie się batalia o wygraną w turnieju. Kibice znad Wieprzówki wierzą, że to właśnie w tym meczu wystąpi MKS Andrychów. Warto jednak pamiętać, że do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostał jeszcze miesiąc i to wtedy podopieczni Macieja Fijałka mają być w optymalnej dyspozycji. Ponadto w lecie kadra andrychowskiej drużyny została przebudowana, a tym samym potrzeba czasu na zgranie się i tym samym wyćwiczenie schematów, które w siatkówce są podstawą.