Przejdź do treści

MKS pokonał Błękitnych i jest wiceliderem

Sport, 26 listopada 2022 21:16

W dziewiątej kolejce II ligi siatkarzy zespół MKS-u Andrychów z dalekiej podróży na Podkarpacie przywiózł dwa punkty, zwyciężając z niżej notowanymi Błękitnymi Ropczyce 3:2. Dzięki tej wygranej zespół grającego trenera Macieja Fijałka awansował na drugie miejsce w tabeli.

Zespół Błękitnych w ośmiu meczach ugrał tylko dziewięć punktów, a więc nie był faworytem w starciu z plasującym się w czołówce MKS-em. Na parkiecie walka była jednak zacięta i wyrównana, a o losach starcia musiał zadecydować tie-break. W decydującym secie skuteczniejsi byli andrychowianie i to oni sięgnęli po zwycięstwo.

Jednocześnie potknięcie zanotowały Karpaty Krosno, przegrywając z Extransem Sędziszów, a to oznacza, że MKS wskakuje na pozycję wicelidera. Zespół Macieja Fijałka ma 20 punktów na koncie, a Karpaty Krosno i Hutnik Kraków po 19. Na czele niezmiennie MCKiS Jaworzno z 25 punktami.

A już w dziesiątej kolejce (3 grudnia) mecz czołowych ekip, bo andrychowianie zagrają u siebie z Hutnikiem Kraków.

MKS w Ropczycach zagrał w składzie (za facebook.com/mksandrychow1): Maciej Fijałek, Jakub Gaweł, Maciej Maryon, Piotr Munik, Jakub Dyrcz, Jakub Bochenek, Jakub Filipczak , Karol Gawina, Mikołaj Być, Arkadiusz Sordyl, Michał Krawczyk, Wiktor Haduch, Szymon Janus, Dawid Krysta.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content