Przejdź do treści
Reklama

MKS: Nowy trener żeńskiego zespołu

Sport, 29 lipca 2022 13:22

Po rezygnacji Beaty Książek, o czym informowaliśmy, z funkcji trenera seniorek MKS Andrychów, wiadomo już, kto będzie jej następcą. Podał to dziś już oficjalnie klub.

Jak dowiedzieliśmy się od Tomasza Rupika trenera – koordynatora w MKS, nowym szkoleniowcem został Piotr Kwak (na zdjęciu), który do tej pory opiekował się drużyną kadetek. – Przede wszystkim chciałbym wszystkich kibiców w Andrychowie uspokoić: żeńska siatkówka w naszym mieście jest, była i będzie – mówi Tomasz Rupik. – Na pewno duże zmiany czekają nas w tym sezonie. Jak wszyscy sympatycy siatkówki już wiedzą, zrezygnowała trenerka Beata Książek. Poza tym pierwszy zespół zostanie odmłodzony. Część zawodniczek rozpoczyna studia, zmienia barwy klubowe. Drużyna będzie bazowała na dotychczasowych kadetkach wzmocnionymi siatkarkami, które zostają w naszym klubie czyli głównie maturzystkami.

Jak podkreśla nasz rozmówca, prezes Zbigniew Marek i cały Zarząd MKS zdecydowali o powrocie do źródeł czyli szkolenia dzieci i młodzieży. Nie będzie wywierana żadna presja na pierwszy zespół w sprawie awansu do II ligi. Dziewczyny mają po prostu grać na swoim dobrym poziomie. Klub liczy, że za parę lat doczeka się dobrej drużyny złożonej z wychowanek. W barwach tego klubu ćwiczy aż sto dziewcząt. MKS zapewnia swojej młodzieży tak żeńskiej jak i męskiej dobre warunki treningowe. Podczas wakacji odbywają się wyjazdy na obozy szkoleniowe, z których korzystają nawet najmłodsi adepci siatkówki.

jd Fot. Facebook MKS Andrychów

Podziel się
Skip to content