MKS Andrychów: zwycięstwa w Opolu i Wieliczce

Sport, 14 lutego 2021 19:20

Podwójnie zwycięska była sobota dla seniorskich drużyn MKS-u Andrychów. Drugoligowcy wygrali z AZS-em Politechnika Opolska 3:0, a walczące w I lidze małopolskiej seniorki pokonały MKS MOS Wieliczka 3:1.

W Opolu podopieczni trenera Dariusza Syguły nie mieli problemów z pokonaniem ostatniego w tabeli AZS-u, w setach do 16, 14 i 20. Wobec porażki Kęczanina Kęty z AZS-em Częstochowa, andrychowianie powrócili na pierwsze miejsce w drugoligowej tabeli. Przed ostatnim meczem fazy zasadniczej mają jeden punkt przewagi nad drugim Kęczaninem.

Seniorki w meczu w Wieliczce rozpoczęły od przegranego seta, ale później zagrały koncertowo wygrywając kolejne trzy sety do 15, 8 i 9. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trener Beaty Książek awansowały na drugie miejsce, ale Kęczanin Kęty i Bronowianka Kraków mają po tyle samo punktów (dziewięć).