MKS Andrychów znów lepszy w derbach z Kęczaninem

Sport, 21 stycznia 2023 22:06

W 15. serii spotkań II ligi siatkarzy zespół MKS-u Andrychów odniósł kolejne zwycięstwo, pokonując tym razem niżej notowaną ekipę Kęczanina Kęty 3:2. Było to drugie zwycięstwo andrychowian w lokalnych derbach w tym sezonie.

W sobotni wieczór kibice obejrzeli zacięte i wyrównane spotkanie, które lepiej rozpoczęli gospodarze, wygrywając pierwszego seta do 23. Podopieczni trenera Macieja Fijałka ruszyli do odrabiania strat i po kolejnych dwóch partiach wygranych przez MKS do 23 i 16 zrobiło się 2:1 dla andrychowian. Gospodarze jednak nie odpuszczali i w czwartym secie zwyciężyli do 22, doprowadzając do wyrównania.

O losach derbowego starcia decydował więc tie-break, w którym andrychowianie wygrali do 13 i 3:2 w całym spotkaniu. Dzięki temu zwycięstwu MKS awansował na trzecie miejsce w tabeli, bo Karpaty Krosno uległy MCKiS-owi Jaworzno. Wiceliderujący Hutnik Kraków zgromadził dotychczas dwa punkty więcej.

W kolejnym drugoligowym starciu MKS zagra u siebie z sąsiadującymi w tabeli Karpatami Krosno.

Kęczanin Kęty – MKS Andrychów 2:3 (25:23, 23:25, 16:25, 25:22, 13:15)