MKS Andrychów trzeci w Turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa

Sport, 04 września 2022 08:25

Zwycięstwem MCKiS Jaworzno zakończył się piątkowo-sobotni siatkarski turniej O Puchar Burmistrza Andrychowa. Występujący w roli gospodarza MKS Andrychów zajął trzecie miejsce.

W piątek w andrychowskiej hali rozegrano dwa mecze półfinałowe. W pierwszym MCKiS Jaworzono w trzech setach pokonało Kęczanina Kęty. Zdecydowanie bardziej zacięta była konfrontacja MKS z KS Rudziniec. Podopieczni Macieja Fijałka dwukrotnie obejmowali prowadzenie w setach (25:19, 25:19). Rywale za każdym razem odpowiedzieli (25:16, 26:24 dla KS Rudziniec), a w piątej partii triumfowali do 10. W rezultacie andrychowianom pozostała walka o trzecie miejsce.

W sobotni mecz z Kęczaninem andrychowianie weszli bardzo dobrze. Solidnie grając blokiem i wykorzystując błędy przeciwników wygrali pierwszego seta do 21. Potem jednak zaczęli mieć kłopoty z przyjęciem zagrywki oraz kończeniem ataków. W rezultacie dwie następne partie padły łupem gości (25:21, 25:22 dla Kęczanina). Druga część spotkania należała już do coraz bardziej łapiących luz podopiecznych Macieja Fijałka. Po bardzo dobrej grze wygrali IV seta do 21, a w tie-breaku triumfowali do 13, choć po trzech z rzędu asach serwisowych to kęczanie prowadzili 12:11. – Uważam turniej za bardzo udany. Wiadomo, że zawsze chce się wygrać, ale tym razem wynik nie był ważny. Chcieliśmy sprawdzić różne warianty. Rozegraliśmy w ciągu dwóch dni 10 setów i mamy bardzo dużo materiału do analizy. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Na razie mocno trenujemy na siłowni i zawodnicy są zmęczeni, ale gdy to z nich zejdzie i pojawi się świeżość, to gra na pewno będzie wyglądała zdecydowanie inaczej – powiedział po turnieju trener MKS Andrychów Maciej Fijałek.

W finale MCKiS Jaworzno w trzech setach wygrało z KS Rudziniec. Nie oznacza to jednak, że kibice byli świadkami jednostronnego widowiska.