MKS Andrychów: seniorki i seniorzy górą

Sport, 13 grudnia 2020 18:56

Obie seniorskie drużyny MKS-u Andrychów odniosły w weekend przekonujące zwycięstwa. Panie pokonały 3:0 Bronowiankę Kraków, a panowie rozprawili się 3:1 z TKS-em Tychy.

W II lidze siatkarzy mecz MKS-u z TKS-em był starciem czołowych zespołów, bo andrychowski wicelider stawił czoła czwartym w tabeli tyszanom. Mecz układał się po myśli MKS-u aż do trzeciego seta, który wygrali rywale. W czwartej partii podopieczni trenera Dariusza Syguły postawili jednak kropkę nad “i”, zwyciężając ostatecznie 3:1. Andrychowianie utrzymali więc pozycję wicelidera za Kęczaninem Kęty.

W I lidze małopolskiej kobiet zawodniczki MKS-u starły się z liderkami tabeli z Krakowa. Podopieczne trener Beaty Książek bardzo wysoko zawiesiły rywalkom poprzeczkę, zwyciężając 3:0, w setach do 15, 16 i 19. Ich strata do pierwszej w tabeli Bronowianki zmalała tym samym do sześciu punktów, a ponadto MKS wciąż ma dwa rozegrane mecze mniej.