Przejdź do treści

MKS Andrychów rozpoczyna nowy sezon II ligi siatkarzy

Sport, 28 września 2023 15:07

Wreszcie nadszedł moment, na który czekali wszyscy fani andrychowskiej siatkówki! Już w sobotę 30 września drużyna MKS-u Andrychów rozpocznie sezon 2023/2024 II ligi mężczyzn. W stawce znajduje się 12 zespołów, a w andrychowskiej ekipie pojawiło się sporo nowych twarzy.

MKS Andrychów w sezonie 2023/2024 stawi czoła następującym zespołom: UKS Alukoncept Bobrowniki, Kęczanin Kęty, AT Jastrzębski Węgiel, TKS Tychy, Sparta Kraków, MOSiR Jasło, Karpaty Krosno, Avia Sędziszów Małopolski, Volley Rybnik, Hutnik Kraków i Błękitni Ropoczyce. Po zasadniczej części sezonu rozgrywanej w tradycyjnym systemie, zespoły z miejsc 1-4 zmierzą się pomiędzy sobą w fazie play-off, a następnie odbędą się turnieje półfinałowe oraz finałowy.

W składzie MKS-u pojawiło się szerokie grono nowych siatkarzy: Dmytro Kapelus (rozgrywający, z Jastrzębskiego Węgla), Jakub Madej (libero, BBTS Bielsko-Biała), Bartosz Ochoński (libero, MOSiR Jasło), Konrad Pacholski (środkowy, Sparta Kraków), Daniel Żuchowski (środkowy, Extrans Sędziszów), Maciej Janikowski (przyjmujący, powrót z BAS Białystok), Marcin Zabawa (atakujący, Hutnik Kraków), Mateusz Nowak (przyjmujący, wychowanek). Oprócz nich zobaczymy na parkiecie znanych już dobrze zawodników, takich jak: Maciej Fijałek, Piotr Munik, Jakub Filipczak, Maciej Maryon, Jakub Gaweł, Karol Gawina. Sztab szkoleniowy zyskał drugiego trenera – został nim Piotr Munik, który dołączył do Macieja Fijałka.

Na pierwszy ogień siatkarze MKS-u zmierzą się z beniaminkiem z Bobrownik w andrychowskiej hali w sobotę o 18. A już w drugiej kolejce 7 października odbędą się lokalne derby z Kęczaninem Kęty, również w Andrychowie.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content