Przejdź do treści

MKS Andrychów przegrał z Hutnikiem Kraków w meczu na szczycie II ligi siatkarzy

Sport, 04 listopada 2023 20:38

Wyświechtane siatkarskie porzekadło mówi, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3 i w sobotni wieczór tak właśnie potoczyło się starcie trzeciego w tabeli MKS-u Andrychów z drugim Hutnikiem Kraków. Choć podopieczni Macieja Fijałka i Piotra Munika prowadzili już 2:0, ostatecznie ulegli krakowianom po tie-breaku (25:20, 25:22, 22:25, 24:26, 5:15).

Pierwsza partia stosunkowo szybko padła łupem andrychowian, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i już jej nie oddali. W drugim secie zespół Hutnika nieco dłużej stawiał opór, ale i tym razem musiał uznać wyższość gospodarzy.

Drużyna z Krakowa dopiero w trzecim secie zaczęła grać skuteczniej i odrabiać straty. Szybko zrobiło się 2:1, a najwięcej walki było w czwartej partii, w której MKS długo utrzymywał prowadzenie, ale ostatecznie przegrał na przewagi.

W tie-breaku zespół Hutnika dominował na parkiecie, odrzucając andrychowian od siatki dobrą zagrywką, a zespół Macieja Fijałka i Piotra Munika nie był już w stanie podjąć walki i uległ do 5.

Po sześciu meczach MKS ma na koncie 13 punktów i zajmuje trzecie miejsce ze stratą dwóch oczek do drugiego Hutnika. W siódmej serii spotkań, 11 listopada, andrychowscy siatkarze na wyjeździe zmierzą się z niżej notowanymi Błękitnymi Ropczyce.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content