Przejdź do treści

MKS Andrychów przegrał po pięciosetowym dreszczowcu

Sport, 25 lutego 2023 20:45

W 18. kolejce II ligi siatkarzy zespół MKS-u Andrychów uległ niżej notowanej drużynie Extrans Sędziszów 2:3 (27:29, 25:22, 22:25, 25:20, 16:18). Podopieczni grającego trenera Macieja Fijałka utrzymali trzecie miejsce, ale powiększyli stratę do drugiego Hutnika Kraków.

Starcie z piątym w tabeli zespołem z Sędziszowa od początku było niezwykle zacięte, a pierwszą partię na przewagi wygrał Extrans. Andrychowianie ruszyli do odrabiania strat i po drugim secie było już 1:1. Goście jednak wysoko zawiesili poprzeczkę i znów wyszli na prowadzenie, zwyciężając trzeciego seta do 22. Z kolei w czwartej partii to ponownie MKS był górą i o losach starcia musiał zadecydować tie-break. W piątym secie obie drużyny znów walczyły na przewagi i więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, pokonując MKS do 16.

W międzyczasie swoje starcie z AKS-em Rzeszów wygrał 3:0 wiceliderujący Hutnik Kraków, a więc ich przewaga nad trzecim w tabeli MKS-em wzrosła do trzech punktów. Do końca fazy zasadniczej pozostały cztery mecze. W 19. kolejce zaplanowanej dopiero na 11 marca MKS zmierzy się na wyjeździe z plasującym się w dolnej części stawki TKS-em Tychy.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content