Przejdź do treści

MKS Andrychów przed inauguracją sezonu w zreorganizowanej II lidze

Sport, 23 września 2021 12:01

Już w sobotę MKS Andrychów rozpocznie sezon 2021/2022 w II lidze siatkarzy meczem z AKS-em Rzeszów. Nowy sezon to nowy podział na grupy oraz nieco zmienione zasady awansów, bo nie będzie już fazy play-off przed turniejami półfinałowymi, więc aby myśleć o grze o wyższy szczebel trzeba przede wszystkim uplasować się na miejscach 1-2 po fazie zasadniczej.

Ekipa MKS-u przystąpi do walki w nowej, zreorganizowanej II lidze, w której zwiększył się zasięg terytorialny “andrychowskiej” grupy – zespoły małopolskie mierzą się ze śląskimi oraz podkarpackimi, co oznacza bardzo odległe wyjazdy, ale też ciekawych, mocnych rywali. MKS Andrychów zmierzy się z następującymi drużynami: MCKiS Jaworzno, Karpaty Krosno, Kęczanin Kęty, TKS Tychy, MKS Będzin, MKS MOSiR Jasło, Extrans Sędziszów, Hutnik Kraków, Volley Rybnik, AT Jastrzębski Węgiel, Błękitni Ropczyce, AKS Rzeszów, MOSiR Dębica.

Początek rozgrywek ligowych już 25 września. MKS Andrychów zagra wtedy we własnej hali z AKS-em Rzeszów. Pierwszy wyjazd czeka podopiecznych trenera Tomasza Rupika 2 października do Jaworzna. Faza zasadnicza potrwać ma do 9 kwietnia przyszłego roku, a po niej rozegrany zostanie bezpośrednio turniej półfinałowy, w którym zagrają po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup (nie będzie więc już fazy play-off). Po turnieju półfinałowym przyjdzie pora na zawody finałowe, które wyłonią dwie drużyny, które wywalczą awans do Tauron 1. Ligi. Droga do awansu będzie więc nieco krótsza, ale trudniej będzie się do niej zakwalifikować, bo trzeba zakończyć ligowe zmagania jako mistrz lub wicemistrz swojej grupy.

gs

Podziel się
Skip to content