Przejdź do treści

MKS Andrychów pokonał Karpaty Krosno po pięciosetowym boju

Sport, 28 stycznia 2023 21:02

W szesnastej kolejce II ligi siatkarzy trzeci w tabeli zespół MKS-u Andrychów zwyciężył w starciu z czwartymi Karpatami Krosno 3:2 (25:23, 24:26, 25:16, 22:25, 15:12). Tym samym podopieczni grającego trenera Macieja Fijałka zrównali się punktami z wiceliderującym Hutnikiem Kraków, który swój mecz tej kolejki rozegra dopiero w środę.

Mecz z sąsiadującymi w tabeli Karpatami był emocjonujący i wyrównany od samego początku. Pierwsza partia padła łupem andrychowian, ale w drugiej na przewagi zwyciężyli krośnianie. W trzecim secie wysoko wygrał MKS, ale w czwartym to znów Karpaty okazały się lepsze. Ostatecznie o rezultacie starcia zadecydował tie-break, w którym andrychowscy siatkarze wygrali z przewagą trzech punktów.

Po szesnastu meczach MKS ma na koncie 36 punktów, czyli tyle samo ile Hutnik Kraków, ale krakowianie zmierzą się z niżej notowanymi Błękitnymi Ropczyce dopiero w środę. Rezultat tego spotkania zadecyduje o tym czy i jaką przewagę będą mieli krakowianie nad andrychowianami po szesnastej kolejce.

W siedemnastej serii spotkań zaplanowanej na 11 lutego MKS zagra na wyjeździe z plasującym się w dolnej części stawki MOSiR-em Jasło.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content