MKS Andrychów pokonał AZS Częstochowa w meczu na szczycie

Sport, 17 listopada 2020 21:20

We wtorkowy wieczór drugoligowa drużyna MKS-u Andrychów stoczyła ważny dla układu górnej części tabeli mecz z niepokonanym dotychczas AZS-em Częstochowa. Andrychowianie okazali się lepsi, zwyciężając 3:1 i wskakując na pozycję wicelidera.

Mecz w Częstochowie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali pierwszą partię, ale później to andrychowianie nadawali ton grze. Podopieczni trenera Dariusza Syguły doprowadzili do wyrównania, a później w trzecim secie wyraźnie górowali nad AZS-em, wypracowując bezpieczną, kilkupunktową przewagę.

W czwartej partii andrychowianie kontynuowali skuteczną grę, ale miejscowym udało się dogonić MKS i wyjść na prowadzenie. Końcówka seta należała jednak do podopiecznych Dariusza Syguły, którzy przypieczętowali zwycięstwo.

Trzy punkty przywiezione z Częstochowy dają MKS-owi pozycję wicelidera ze stratą trzech oczek do prowadzącego Kęczanina Kęty.