Przejdź do treści

MKS Andrychów górą w siatkarskich derbach FOTO

Sport, 07 października 2023 21:35

Po emocjonującym starciu drużyna MKS-u Andrychów wygrała z Kęczaninem Kęty 3:1 (19:25, 25:16, 25:23, 25:17) w 2. kolejce II ligi siatkarzy. Lokalne derby cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy szczelnie zapełnili trybunę andrychowskiej hali.

Pierwsza partia upłynęła pod znakiem dominacji drużyny przyjezdnych, którzy seryjnie punktowali i szybko wypracowali sobie solidną przewagę, wychodząc na prowadzenie. MKS stracił nie tylko seta, ale i Marcina Zabawę, który z powodu urazu musiał opuścić boisko.

W drugiej partii sytuacja diametralnie się odmieniła i to podopieczni Macieja Fijałka i Piotra Munika przejęli inicjatywę. Kilkupunktowa przewaga sukcesywnie była utrzymywana aż do końca tej partii, a więc zrobiło się 1:1.

Najwięcej emocji było w trzecim secie, który od początku wydawał się takim, który może zadecydować o losach całego meczu. Obie drużyny szły łeb w łeb, ale końcówka należała do andrychowian, którzy wygrali do 23 i wyszli na prowadzenie 2:1. W czwartej partii MKS poszedł za ciosem, wygrał do 17 i przypieczętował zwycięstwo 3:1.

Po dwóch meczach andrychowscy siatkarze mają więc na koncie dwa zwycięstwa i komplet punktów. W trzeciej serii spotkań MKS na wyjeździe zagra z TKS-em Tychy.

gs

Podziel się

Audycje / Posłuchaj więcej podcastów

Skip to content