Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Mistrzowie wiedzy pożarniczej rywalizowali w Inwałdzie

Informacje, 18 stycznia 2020 13:25

Inwałdzki Zespół Szkół Samorządowych był dziś (18 stycznia) gospodarzem finału eliminacji miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Podziel się

Jak podkreślił przewodniczący jury Henryk Maciejczyk, poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Dzieci i młodzież wykazała się sporą wiedzą. Zwycięzcy i laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk zastępcy burmistrza Andrychowa Wojciecha Polaka oraz prezesa Zarządu Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej Kazimierza Rajdy. Obecny był także dyrektor inwałdzkiej placówki Michał Kołodziejczyk. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki

Klasy IV – VI (szkół podstawowych): I miejsce Karol Wocial (ZSS w Targanicach), II Maksym Chowaniec (ZSS w Roczynach), III Wojciech Wróbel (SP w Brzezince), IV Emilia Płonka (ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie).

Klasy VII – VIII: I miejsce Wiktor Fary (ZSS w Targanicach), II Kamil Hajost, III Sebastian Fryś (obaj z ZSS w Rzykach), IV Zofia Dudek (ZSS w Inwałdzie).

Szkoły ponadpodstawowe: I miejsce Weronika Rajda, II Emilia Rajda (obie z Targanic Górnych), III Dariusz Guzdek, IV Wojciech Zieliński (obaj z Inwałdu).

Na szczeblu powiatowym gminę Andrychów będą reprezentować zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii szkół podstawowych oraz pierwsza czwórka ze szkół ponadpodstawowych (to rezultat tego, że w ubiegłym roku Emilia Rajda zwyciężyła eliminacje powiatowe). Dodajmy jeszcze, iż w organizację konkursu wraz z inwałdzkim ZSS zaangażowani byli druhowie z miejscowej jednostki OSP.

jd  Fot. Jacek Dyrlaga

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content