Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Mistrzostwa Polski wystartowały

Sport, 04 września 2015 20:26

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych EDF TOUR 2015 po raz kolejny zawitały do gminy Andrychów. Tym razem zmagania zawodników trwają od 4 – 6 IX w trzech miejscowościach: Rzyki, Andrychów i Wieprz.

Podziel się

W pierwszym etapie – indywidualnej jeździe  na czas –  można było zobaczyć w Rzykach najlepszych polskich zawodników niepełnosprawnych, startujących w trzech grupach z podziałem na kobiety i mężczyzn:
a) jeżdżący na rowerach klasycznych (C1 – C5);
b) jeżdżący na siedząco – rowery ręczne – handbike (H1-H5)
c) trójkołowce (T1-T2)
Trasa wyścigu miała biec z centrum Rzyk do pętli w Rzykach Jagódkach, a następnie w stronę Rzyk Praciaków. W ostatniej chwili przebieg ten został zmieniony, a jak informuje nas Monika Sordyl – dyrektor zawodów: – trasa została skrócona, gdyż były wątpliwości mieszkańców odnośnie zablokowania dróg dojazdowych do posesji w trakcie trwania wyścigu. Jest też dobra strona tej zmiany, gdyż start i metę mamy w tym samym miejscu. Wszyscy jesteśmy tutaj razem. Poprzez krótszy odcinek możemy zaobserwować  więcej kibiców wzdłuż drogi przejazdu zawodników. Zresztą ta cykliczna impreza powoli wpisuje się w rzyczański krajobraz. 
Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli następujący zawodnicy: Monika Pudlis; Piotr Kacalski z Klubu Sportowego Inwalidów „START” Szczecin; Rafał Szumiec z GTM DSS Team Kraków; Rafał Wilk z Stal Rzeszów; Piotr Małek z GTM DSS Team Kraków.
– Dekoracja zawodników odbędzie się w hotelu Badura w Wadowicach, gdzie również zostanie zaprezentowany film „To nie koniec drogi” o wyprawie niepełnosprawnych motocyklistów do Rumunii. Film ten jest nominowany do prestiżowych nagród – dodaje Monika Sordyl. 

Krzysztof Paczyński
 
Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content