Przejdź do treści
Reklama
Reklama

Ministerstwo wsparło wadowicką kulturę w sieci!

Kultura, 15 maja 2020 15:25

Wadowickie Centrum Kultury, tak jak blisko 6 tysięcy innych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z całej Polski, starało się o dofinansowanie swoich działań ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”. Udało się!

Dzisiaj Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Program służy tworzeniu warunków dla zwiększania uczestnictwa w kulturze za pomocą narzędzi internetowych, rozwijaniu kompetencji cyfrowych odbiorców i kadr kultury oraz wzmacnianiu kapitału kulturowego” – mówi prof. Rafal Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Spośród 5948 wniosków MKiDN nagrodziło 1182, w tym wniosek Wadowickiego Centrum Kultury. WCK w ramach projektu „Recepta na kulturę” zamierza przygotować: wirtualne zwiedzanie wystawy Wadowice, miasto w którym wszystko się zaczęło”, projekt fotograficzny dla mieszkańców, teatralną kampanię społeczną, spotkania podróżnicze, kreatywne zajęcia dla dzieci, a nawet cykl koncertów, nawiązujący do festiwali, które w tym roku z oczywistych względów nie mogą się odbyć. Większość wydarzeń będzie dostosowana dla odbiorców z niepełnosprawnościami.

Materiał nadesłany przez WCK

Podziel się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Skip to content